Durų rankenos

Durų rankenos

Durys – vienas svarbiausių būsto akcentų, ne tik estetikos prasme, bet ir saugumo, patvarumo ir kokybės atžvilgiu. Išsirinkus jas kiekvienas klientas susiduria su rimta užduotimi: kokios durų rankenos geriausios ir kokias pasirinkti? Dauguma tam neskiria daug laiko ir pastangų. Tačiau, iš esmės šis požiūris yra klaidingas. Durų rankena yra matomas aksesuaras, kuris gali tiek papuošti interjerą, bet taip pat jį ir sugadinti. Tinkamas pasirinkimas užtikrina ilgaamžį ir ergonomišką durų eksploatavimą. Šiuo metu galite rasti įvairiausių rankenų – nuo klasikinių iki modernių modelių. Išsirinkti tikrai nėra paprasta.

Pagal konstrukcijos tipą visos durų rankenos skirstomos į:

Stacionarias (patraukimo)

Jas gana paprasta įrengti. Šio tipo durų rankenos neturi judančių dalių bei fiksavimo mechanizmo. Jos būna pusapvalės, apvalios, vienpusės ir kvadratinės.

Su plokštele be spynos

Plokštelės gali būti apvalios arba kvadratinės. Šio tipo rankenos pasižymi universalumu ir paprastumu. Veikimo principas yra elementarus: kai paspaudžiate rankeną liežuvėlis atsitraukia ir leidžia atidaryti duris, kai rankeną atleidžiate liežuvėlis grįžta į savo pradinę padėtį ir durys lieka uždarytos .

Rankena – spyna su plokštele

Šio tipo rankenos montuojamos tiek į lauko duris tiek į vidaus duris.

Sukamos rankenos

Jos sukurtos tuo pačiu principu, kaip ir anksčiau minėtų tipų rankenos, tik norint atidaryti duris jas reikia ne lenkti, o pasukti. Jos kompaktiškesnės, bet ne visada ergonomiškesnės Pavyzdžiui, jei abi Jūsų rankos bus užimtos durų su sukama rankena neatidarysite, o paspaudžiamą – visada galite paspausti alkūnę ir įeiti. Sukamos rankenos turi fiksavimo liežuvėli. Jos gali būti apvalios arba kvadratinės.

 

Stumdomų durų rankenos

Jos yra įmontuojamos į stumdomų durų vidų.
Durų rankena mes kasdien daug kartų naudojamės atidarydami ar uždarydami duris. Todėl norint, kad šis procesas būtu sklandus ir patogus durų rankenos turi atitikti šiuos reikalavimus:

Patogumas

Patogiai priglusti prie rankos. Renkantis rankenos modelį reikia atsižvelgti į tai, kad tarpas tarp durų ir rankenos turi būti patogus paimti rankai.
Tinkamo stiprumo rankenos spyruoklė. Lenkiant rankeną neturėtume jausti stipraus spyruoklės pasipriešinimo, o paleidus rankeną ji turi grįžti į pradinę savo būseną.

Tvirtinimas

Durų atidarymo metu sukeliamos nemažos apkrovos rankenai. Jei rankena tvirtinasi tik medvaržčiais, bėgant laikui jie gali atsipalaiduoti, todėl būtinai turi montuotis papildomas tvirtinimo varžtas į ašį tarp rankenų. Rinkdamiesi medines duris – atkreipkite dėmesį ar tyliai jos užsidarys ir atsidarys, iš kokios medžiagos pagamintas liežuvėlis.

Rankenų dizainas

Dažniausiai rankenos dydį ir formą reikia derinti pagal kambario interjerą. Jos gali būti klasikinio, modernaus ar kitokio stiliaus. Renkantis rankenų spalvą ir formą svarbu atsižvelgti ir į durų spalvą. Durų rankena gali būti paprasta, be užrakto, taip pat iškart su spyna. Būtinai atkreipkite dėmesį ir į durų rankenos padėtį ir aukštį.

Rankenų apdirbimas

Nerūdijančio plieno rankenos itin patvarios pasižyminčios ilgaamžiškumu. Puikiai tinka eksploatuoti lauko ir vidaus sąlygomis.
Senovinės žalvarinės rankenos puikiai tinka eksploatuoti tiek lauko tiek vidaus sąlygomis.
Cinkuotos rankenos – puikus kokybės ir kainos derinys. Netinka eksploatuoti lauko sąlygomis.
Renkantis medines duris, klientams visada rekomenduojame išskirtinio dizaino, bei išskirtinių medžiagų pagamintas kokybiškas rankenas, spynas su užraktu ir be jo, bei kitus reikalingus priedus. Garantuojame kokybę ir išskirtinį dizainą. Rinkitės tik saugias, kokybiškas, patogias bei ilgaamžiškas durų rankenas, juk grožis slypi detalėse.

Laukiame Jūsų pasiūlymų, idėjų ir kūrybiškų minčių.
Klauskite Dabar!